O nás

Image

Je tomu již více jak 25 let, co nevidomý zvukař Pavel Musil založil za podpory mnoha herců, z nichž někteří již nežijí - paní Věra Galatíková, pánové Petr Haničinec nebo Josef Vinklář - spolek Mluvící kniha(kdysi Občanské sdružení dnes Zapsaný spolek). Svůj hlas mu v následujících letech propůjčila řada českých hereček a herců, například Věra Galatíková, Jana Hlaváčová, Taťjana Medvecká, Daniela Kolářová, Dana Černá, Ladislav Mrkvička, Luděk Munzar, Tomáš Juřička, Martina Zahálka, Josef Polášek, Vladimír Kudla, Lucie Matoušková, Petr Mikeska nebo písničkář Jiří Dědeček. Všechny audioknihy jsou dostupné v knihovně a tiskárně pro nevidomé K. E. Macana.

PAVEL MUSIL

Spolek Mluvící kniha jsem založil v roce 1995. Vzhledem ke svému zrakovému handicapu jsem sám odkázán na poslech zvukových knih, které jsou pro mě nejen zdrojem informací, ale i poučení a zábavy. Rozhodl jsem se tedy spojit své nároky z hlediska nevidomého uživatele se zkušenostmi mistra zvuku. Prací s mluveným slovem jsem se zabýval od roku 1990 v rádiu Golem a později v radiu Echo. Podílel jsem se také na výrobě slovesných nahrávek pro různá komerční vydavatelství.

Audiokniha se v posledních letech stala příjemným společníkem nejen nevidomých, ale třeba řidičů na dlouhých cestách… Pro člověka, který ale tištěnou knihu, kromě náročného bodového Braillova písma, nepřečte, je forma poslechu výsostným prostředkem k vnímání cenných děl jak světové tak české literatury.

Činnost spolku Mluvící kniha jako neziskové organizace je přímo závislá na dotacích ze státních zdrojů nebo na laskavých příspěvcích sponzorů. Po celou dobu existence jsou našimi hlavními přispěvateli Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hlavního města Prahy.

Jakékoliv další donátory však s radostí uvítáme.

Loading...